česky - english

Bezbanky.cz: Na rychlé půjčky sází stále více podnikatelů. Rok 2012 nebude výjimkou

2012-01-10

PRAHA, 10. ledna 2011 – Pulsující krize eurozóny, nedůvěřivé banky a vyšší DPH pomalu tlačí menší a střední podnikatele ke zdi. Podle statistik portálu bezbanky.cz vzrostl za poslední rok zájem o krátkodobé půjčky až trojnásobně. Většina klientů přitom využívá rychlých peněz na ruku opakovaně, aby ve výplatních a daňových termínech umořila nedostatečné cash flow.

Novoroční nárůst nižší sazby DPH z deseti na čtrnáct procent postihne peněženky všech domácností a tím i obrat mnoha firem. „Nezanedbatelnou zátěží zejména pro malé podnikatele budou administrativní záležitosti se změnou DPH spojené, přičemž k další změně dojde opět již příští rok,“ upozornila Pavla Břečková, členka představenstva AMSP ČR. „Pomineme-li skutečnost, že ke zvýšení DPH nebylo nyní nutné přistoupit, pokud by důchodová reforma byla pojata rozumněji, pak skok DPH o čtyři procenta by na plátce daně neměl mít v této fázi zdrcující dopad. Podraží však zboží a služby pro koncového kupujícího, což může výhledově znamenat menší spotřebu, která se již výrazně dotkne i podnikatelů,“ dodala Břečková.

Podnikatelé mají povinnost hradit DPH nehledě na to, byla-li odběratelem faktura skutečně proplacena. To může pro drobné živnostníky působící v oborech se špatnou platební morálkou, jako jsou stavebnictví, autodoprava a některá řemesla, znamenat nedostatečné cash flow a ukončení činnosti v podstatě prosperující firmy. V takové situaci je půjčka ceněnou pomocí.

„Podnikatelé tvoří zhruba padesát procent našich klientů a jejich počet se neustále zvyšuje. Víc než dvě třetiny z nich se k nám vrací, což pro nás znamená, že jsou s naší službou spokojeni,“ uvedl specialista na krátkodobé půjčky Aleš Budín, provozovatel portálu bezbanky.cz. „Nejvíce spolupracujeme s malými a středními podnikateli, kteří mají z nějakého, ne vždy racionálního, důvodu problém dostat úvěr od banky nebo potřebují peníze opravdu rychle a jen na krátký čas. V poslední době převažovali klienti ze stavebnictví,“ potvrdil Budín.

Dalším ekonomickým faktorem, který může mít vliv na větší zájem o krátkodobé půjčky, je krize na mezibankovním trhu a restriktivní politika bank omezující poskytování úvěrů. Mnoho podnikatelů se tak raději přikloní k snadné a transparentní krátkodobé půjčce. „Je vyřízena bez sáhodlouhého papírování do několika hodin a hlavně podnikatel platí jen za dobu, kdy peníze skutečně potřebuje, tedy třeba dva týdny, než mu zaplatí jeho odběratelé. V důsledku pak taková půjčka, i přes vyšší úrokovou sazbu, vyjde levněji,“ uvedl Aleš Budín.

Podle odborníků ze společnosti Bez banky jsou nejvytíženějšími částmi roku jaro a podzim. Přes letní měsíce zájem o rychlé půjčky obecně klesá. „Frekventované jsou někdy i výplatní termíny, kdy podnikatelé s ohledem na důvěryhodnost firmy nechtějí zpožďovat platby svým zaměstnancům. Nebo daňové termíny, aby se vyhnuli problémům s finančním úřadem,“ vypíchl Aleš Budín. Jeho portál bezbanky.cz s kamennými pobočkami v Brně, Praze a Ostravě zaznamenal během uplynulého roku až trojnásobný nárůst zákazníků. „Právě narůstající zájem ze strany živnostníků a zhoršení dostupnosti peněz u bank nás vedly k zavedení speciální podnikatelské půjčky. Výhodou je individuální posouzení žádosti, možnost sjednání delšího termínu splatnosti i nižších úročení. Samozřejmostí je možnost půjčku splatit kdykoli během jejího trvání, zákazník zaplatí jen za dobu, kdy půjčku využíval,“ popsal Aleš Budín.

 

 

O společnosti BEZ BANKY, s.r.o. a portálu www.bezbanky.cz

Společnost BEZ BANKY, s.r.o. poskytuje svým klientům kvalitní servis v oblasti krátkodobých půjček od roku 1992, kdy vznikla pod názvem 1. moravská autozastavárna. K původní brněnské pobočce přibyla loni na podzim další dvě nová kontaktní místa – od 1. října 2011 funguje pobočka v Ostravě, o měsíc později byla otevřena pobočka v Praze. Déle než rok nabízí společnost své služby na internetovém portálu www.bezbanky.cz. Firma se specializuje na krátkodobé finanční půjčky oproti zástavě, kterou mohou být různé druhy motorových vozidel a nově také nemovitosti. Na rozdíl od konkurenčních firem umožňuje společnost BEZ BANKY dlužníkovi po celou dobu půjčky využívat svůj zastavený automobil, pokud je jeho okamžitá prodejní hodnota vyšší než sto tisíc korun.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee