česky - english

Zbavit se problémů se zrakem je možné bezbolestně během 20 minut

2012-08-27

PRAHA, 21. srpna 2012 – Laserovou operaci očí podstupuje stále větší množství lidí, aby se zbavili brýlí nebo kontaktních čoček. Díky novým laserům je dnes možné rychle a bezbolestně korigovat naprostou většinu očních vad a podstatně tím zlepšit kvalitu života. Oční klinika Gemini disponuje jako jediná v Česku na všech svých klinikách v Praze, Brně, Ostravě, Zlíně a od října i v Českých Budějovicích nejmodernějšími 6D lasery, díky kterým je odstranění očních vad opět o něco komfortnější.

„Délka pobytu pacienta na sále je kolem 20 minut, samotná operace trvá necelé dvě minuty. Díky rychlosti 6D laseru trvá odstranění jedné dioptrie kolem 1,5 sekundy. Je důležité zdůraznit, že pacient vidí už v okamžiku, kdy opouští operační sál. Hojení probíhá velmi rychle a bezbolestně. Bezprostředně po operaci bývá vidění mírně zamlžené, u větších vad je však často ihned po operaci zřejmé zlepšení vidění než bez brýlí před zákrokem. Na laserové operace poskytujeme doživotní záruku,“ vysvětlil Pavel Stodůlka, primář oční kliniky Gemini.

6D laserem lze operovat krátkozrakost i dalekozrakost včetně cylindrické vady neboli astigmatismu. Zároveň je tento laser v současnosti tím nejrychlejším a nejpřesnějším laserem pro operace očních vad na světě. 6D laser sleduje všechny mikropohyby oka v průběhu operace v šesti osách. Umisťuje pak laserový paprsek na oko přesněji, než bylo doposud možné. Výsledkem je vysoce kvalitní vidění.

„Výsledek moderní laserové operace je dlouhodobě stabilní. Je mnoho pacientů, u kterých je celá vada odstraněna jen jednou operací. Pouze ve výjimečných případech je nutné výsledek první operace upravit opakovanou operací. Tu je často možné udělat už za pár dní po operaci. Dodatečná korekce operace je prováděna zdarma,“ řekl Pavel Stodůlka.

První den po operaci by neměly být oči namáhány. Doporučuje se nechávat oči pokud možno zavřené, což napomáhá procesu hojení. Z kliniky pacienti odcházejí vybaveni potřebnými léky. Během prvních čtyř dní si pacient kape antibiotické kapky a následně je třeba, aby oko zvlhčoval vkapáváním umělých slz. Ženy by se deset dní po zákroku neměly líčit. Po dobu čtyř týdnů by se pacient neměl koupat v bazénu, aby se do oka nedostala infekce. Pokud jsou dodržena tato doporučení, komplikace v podstatě nehrozí.

„Operace jednoho oka 6D laserem stojí 24 tisíc korun. Částka zahrnuje předoperační vyšetření, zákrok a pooperační péči včetně léků. V případě, že ale člověk nosí brýle, které je třeba zhruba jednou za tři roky obměnit a zároveň je střídá s kontaktními čočkami, náklady jsou oproti laserové operaci výrazně vyšší. Například roční náklady jen na kontaktní čočky se pohybují kolem 10 tisíc korun ročně. Investice do laserové operace je jednorázová a problémy se zrakem řeší dlouhodobě,“ dodal Pavel Stodůlka.

 

 

O oční klinice GEMINI, www.gemini.cz

Soukromá oční klinika rozvíjí dlouholetou tradici zlínské oční chirurgie. Zdravotní péče je výsledkem spolupráce a osobního přístupu týmu zdravotníků, vedeného renomovanými lékaři a pracujícího se špičkovou technikou.

V čele týmu specialistů stojí primář MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., oční chirurg s dlouholetou praxí a vysokým renomé v Česku i v zahraničí. Je znám svým přínosem pro oční medicínu – řadou unikátních očních operací, které provedl v mnoha případech jako první v Česku nebo i ve světě.

V současné době provozuje klinika v České republice pět pracovišť, a to ve Zlíně, v Praze, Českých Budějovicích, Ostravě a Brně. Pracoviště otevřela také ve Vídni. Všechna pracoviště jsou vybavena špičkovými lasery včetně unikátního 6D laser SCHWIND AMARIS 750S. Jako první v Evropě zavedla klinika Gemini také laserovou operaci šedého zákalu femtosekundovým laserem VICTUS. Gemini tak provozuje největší síť moderních laserů pro korekci očních vad v Česku.

 

Prim. MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D.

Medicínu studoval na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde studium ukončil v roce 1989 s vyznamenáním a pochvalou rektora. V letech 1995–2000 absolvoval postgraduální studium na Univerzitě Karlově, lékařské fakultě v Hradci Králové, tématem jeho disertace byla metoda LASIK. Dnes má za sebou dlouholetou praxi v nezvykle široké škále očních operací – od laserových korekcí očních vad až po transplantace rohovky a operace sítnice – a je mezinárodně známým inovátorem oční chirurgie. Několik očních operací, například centraci vychýlené lidské čočky, provedl jako první oční chirurg na světě a řadu očních operací zavedl jako první v ČR (laserovou operaci očních vad LASIK, epi-LASIK a LASIK femtosekundovým laserem, operaci šedého zákalu zmenšeným 1,5milimetrovým řezem, laserovou operaci šedého zákalu). Přednáší na prestižních mezinárodních očních kongresech a vyučuje v kurzech pro zahraniční oční lékaře. Počátkem roku 2011 obdržel Jeseniovu cenu a byl vyhlášen lékařem roku 2010. Je také držitelem ceny města Zlín. Je ženatý, má dvě děti a bydlí ve Zlíně v části Příluky.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee