česky - english

Modelku a blogerku Natálii Kotkovou na klinice Gemini zbavili brýlí a čoček nadobro

2017-11-15

PRAHA, 15. listopadu 2017 – Česká Miss World 2016 a blogerka roku 2016 Natálie Kotková podstoupila operaci na oční klinice Gemini v Praze. Trpěla krátkozrakostí a astigmatismem. Při jejím pracovním a studijním vytížení jí nošení brýlí a čoček komplikovalo život. Pro laserovou operaci právě v Gemini se rozhodla na základě doporučení od přátel a rodiny.

 

„Jsem krátkozraká, nevidím na dálku a mám astigmatismus. Hodně sportuji, pracuji na počítači a cestuji letadlem, trápilo mě, že s čočkami se mi oči často vysušovaly. Na Gemini jsem měla skvělá doporučení od sestřenice a kamarádů, tak jsem se rozhodla to konečně zkusit. Všichni tady na klinice jsou moc milí a vstřícní, na zákrok se těším,“ uvedla Natálie Kotková, Česká Miss World 2016 a blogerka roku 2016, těsně před operací.

 

„Krátkozrakost vzniká nejčastěji až ve školním věku nebo v pubertě a je zároveň nejčastějším důvodem pro nošení brýlí u mladších lidí,“ vysvětlil Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini. Krátkozrakost se dnes už běžně operuje laserem a bez narkózy. Oko je znecitlivěno pouze anestetickými kapkami, takže zákrok je zcela bezbolestný. „Na klinikách Gemini operujeme nejrychlejším laserem na světě, odstranění jedné dioptrie trvá jeden a půl sekundy. Výsledek laserové operace je trvalý, na zákrok dokonce poskytujeme doživotní záruku. Následná rekonvalescence trvá zpravidla jen několik dnů,“ dodal Pavel Stodůlka.

 

Díky precizní práci očního chirurga Pavla Stodůlky se Natálie zbavila krátkozrakosti během několika minut. „Natálka byla velmi milá, v pohodě, nebála se, nic ji nebolelo. Už když vycházela z laserového sálu, tak lépe viděla a usmívala se,“ pochválil svou pacientku Pavel Stodůlka.

 

„Je to strašně zajímavý pocit, protože už za pár dní uvidím bez brýlí i bez čoček. Operace proběhla úplně v pohodě, primář na mě celou dobu mluvil, říkal mi, co se právě děje, kam mám koukat. Uteklo to hrozně rychle,“ popsala Natálie Kotková svůj zážitek ze samotné operace. Na závěr ještě dodala, že se jí na klinice líbilo a všem, které trápí podobné problémy s nošením brýlí a čoček, by zákrok bez váhání doporučila.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee